fbpx

Яку швидкість краще вибрати для домашнього інтернету

Сучасний інтернет досить “важкий”, за даними Httparchive середній розмір веб-сторінки в 2020 році становив 7 МБ. Тоді як у 2017 році він був 3 МБ, а в 2014 році – 1,6 МБ. Окремі сайти, наприклад, Facebook, при цьому “роздуваються” до десятків мегабайт.

Так скільки мегабіт потрібно насправді?

50 Мбіт /с
З таким тарифним планом одночасно вже можуть працювати як мінімум два пристрої. Зв’язок не буде погіршуватися при здійсненні простих дій. Можна дивитися відео на youtube або слухати музику по мережі. Але якщо до мережі приєднатися третій пристрій, то рівень сигналу впаде. Тому такий тариф підійде для середніх запитів без скачування важких файлів.

100 Мбіт /с
Це хороша швидкість інтернету, якщо планується використовувати, переважно, для домашнього споживання контенту, наприклад, перегляду онлайн-відео, відвідування соцмереж та онлайн-ігор. Цього трафіку вистачить вже для роботи декількох пристроїв. Найкращій виборі тарифу для великої родини з декількома ноутбуками, телевізорами і смартфонами.

100+ Мбіт /с
Підійде тим, кому необхідно завантажувати на свій ноутбук важкі файли. Наприклад, фільми якості BluRay (40-50 ГБ). Таке з’єднання зберігає відмінну якість зв’язку при роботі кількох людей одночасно. Ви назавжди забудете про повільне завантаження сторінок і сварки з домашніми: кожному буде комфортно. Однак не варто забувати, що знижувати сигнал можуть товсті стіни квартири або меблі. А ще перешкоди від мережі сусідів можуть перекривати Wi-Fi у вас вдома. Тому краще вибирати швидкість з невеликим запасом – вища за ту, яка необхідна на перший погляд.

FAQ

Вимірювання швидкості

Нагадуємо, що всі програми, які активно або неактивно, але використовують інтернет, можуть знизити реальну швидкість роботи з інтернет. Перед вимірюванням швидкості рекомендуємо:

  • тимчасово відключити програми захисту (firewall, антивіруси і т.п.);
  • переконатися, що не активні такі додатки як torrent, і т.п .;
  • зупинити перегляд потокового відео (streem відео);
  • переконається що в даний момент не йде скачування інформації з мережі Інтернет.
  • для коректного тестування, вимірюйте швидкість прямого проводового підключення. На швидкість Wi-Fi з’єднання впливають зовнішні чинники, які не залежать від провайдера, і такий тест не дасть достовірної інформації;
  • найбільш об’єктивний результат при тесті швидкості можна побачити в безпечному режимі з підтримкою мережі (якщо ОС Windows), для переходу в цей режим, перезавантажте комп’ютер і під час включення комп’ютера часто натискайте F8 (до появи меню додаткових варіантів завантаження).

Можливі незначні похибки вимірювання швидкості тому в тарифному плані вказується тільки швидкісна характеристика виділеного каналу.

Швидкість Інтернет з’єднання можна протестувати на ресурсі speedtest.net   (потрібно натиснути кнопку «ЗМІНИТИ СЕРВЕР» і вибрати сервер «Kahovka.Net»).

FAQ

Чому знижується швидкість роботи по Wi-Fi?

• Місце роутера, що утрудняє проходження сигналу. Установка роутера за металевими дверима, в щитку, під столом, в кутку або в шафі негативно впливає на якість прийому сигналу.

•Особливості квартири: велика площа або складна конфігурація, матеріал і товщина внутрішніх стін. Для покриття бездротовою мережею квартир площею олее 50-70 кв. м або «пробивання» товстих стін часто потрібно більш потужний Wi-Fi обладнання, іноді комбінація з декількох пристроїв.

•Стандарт Wi-Fi, який використовується роутером і приймають адаптером (802.11b / g / n / ac). Наприклад, застарілий роутер або приймає адаптер в ноутбуці, що працює в стандарті 802.11g, в умовах багатоквартирного будинку знижує швидкість до 15-20 Мбіт / с. •Частота передачі даних, яка використовується роутером і приймають адаптером (2,4 Ггц / 5 Ггц). Підтримка частоти 5 Ггц дозволяє помітно збільшити швидкість Wi-Fi в побутових умовах.

•Перешкоди від інших Wi-Fi-мереж, що працюють в одному і тому ж діапазоні (2,4 Ггц). Проблема зниження швидкості Wi-Fi через перешкоди від сусідських мереж вирішується вибором найменш завантаженого каналу в настройках роутера, зміною роутера на більш потужний або підтримує 2 діапазону (2,4 Ггц і 5 Ггц).

•Перешкоди від таких побутових приладів як мікрохвильова піч, радіотелефон, бездротова радіоняня або різних радіогаджетов (радіомишка, радіоклавіатура, радіокеровані іграшки), що працюють в діапазоні 2,4 Ггц.

FAQ